Rekolekcje wielkopostne

Przed kilku laty, kiedy pielgrzymowaliśmy do Ziemi Świętej, przewodnikiem naszej grupy parafialnej był ks. Zbigniew Grochowski. Podczas rozmów nasi parafianie podpowiedzieli mi, by ks. Przewodnika zaprosić do Głogówka na rekolekcje. Minęło kilka lat, po drodze zrodził się pomysł, by zasadniczym tematem rozważań były fragmenty Ewangelii, które w formie fresku namalowano ongiś w prezbiterium naszego kościoła. Tych scenek ewangelicznych w naszym prezbiterium jest siedem. Tematy zawarte w miniaturach: Miłość i pokora Syna Bożego (J 13, 1-20; Poselstwo Jana Chrzciciela (Łk 7, 18-23); Setnik z Kafarnaum (Mt 8, 5-13); Kobieta cudzołożna,Uzdrowienie op­ęta­­ne­go i zarzuty faryzeuszów wobec Jezusa (Mt 12, 22-30), Jezus i Samarytanka (J 4, 5-42);Przypowieść o robotnikach w winnicy (Mt 20, 1-16). Serdecznie zatem zapraszamy do udziału w rekolekcjach (nawet dwa razu w ciągu dnia) i lektury perykop ewangelicznych.    

Kazania rekolekcyjne tutaj

Rekolekcje

Kolędowanie

Każdego roku w lokalnej tradycji kolędujemy do 2 lutego. Ten czas staje się okazją do zaprezentowania orkiestr i zespołów śpiewaczych. W pierwszą nedzielę stycznia wystąpił Chór Loreto, Chór Glogovia i Kamerlana Orkiestra Dęta  MGOK. Tydzień później zespół Mirka Kopyto Dzieci Małemu Jezusowi. Koncertowanie zakończy orkiestra dęta z Krapkowic. Kolędowanie rozpoczyna się o godz. 17.00. POdczas liturgii wystąpiła rónież schola Światło Dla Młodych. W tym czasie nie tylko słuchamy kolęd, ale też śpiewamy. Kolejni wykonawcy zapisali się na przyszły rok, kiedy to znów wrócimy do wyczekiwanego Festiwalu Kolęd.

Kolędnicy misyjni 2018

Inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci to już w Głogówku tradycja. 6 stycznia, w święto Trzech Króli, mali kolędnicy wyruszyli z kościoła parafialnego, aby odwiedzić mieszkańców i przedstawić scenkę dotyczącą Bożego Narodzenia. Coraz częściej dzieciom otwierane są nie tylko drzwi, ale również serca parafian, którzy obdarowywują kolędników serdecznością, gościnnością, słodyczami i owocami. W akcję zaangażowani byli nie tylko najmłodsi, ale także duchowni, katecheci i rodzice. W tym roku udało się uzbierać 13 tyś. zł. które zostaną przeznaczone dla dzieci z Syrii oraz dla zaprzyjaźnionych misjonarzy z Boliwii. Wszystkim, którzy wsparli to szlachetne dzieło serdecznie dziękujemy!

Zobacz zdjęcia z akcji Kolędników Misyjnych

Podsumowanie roku 2017

Najważniejsze dane statystyczne życia religijnego naszej parafii. Księga chrztów 61 wpisów, o 10 więcej niż w roku poprzednim, ale podobnie jak dwa i trzy lata wcześniej. Natomiast przed ćwierćwieczem chrzczonych było w naszej parafii 81 dzieci. Do księgi zmarłych wpisaliśmy 55 osób, o 8 mniej niż w roku 2016. 25 kobiet i 30 mężczyzn. Dla przykładu 25 lat temu pogrzebów w Głogówku było jeszcze mniej, bo 50. Pośród zmarłych najstarszy parafianin miał 87 lat, a najmłodszy 25.

Czytaj więcejPodsumowanie roku 2017

Czuwanie adwentowe

22 grudnia nasza młodzież, zachęcona słowami samego Pana Jezusa, spędziła wieczór na adwentowym czuwaniu. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wniesienia oraz adoracji diecezjalnego krzyża młodzieży opolskiej. Następnie zebrani wysłuchali interesującej konferencji o. Krzysztofa Gzella OSB z Biskupowa. Ojciec podjął temat trudnej sztuki czekania i oczekiwania na rzeczy ważne w ludzkim życiu. Słowa te miały związek z czasem adwentu i jego chrześcijańskim wymiarem. Po konferencji młodzież zgromadzona w kościele poświęciła czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

Czytaj więcejCzuwanie adwentowe

Przygotowania do Świąt

W kościele budujemy w krypcie betlejkę, w szkołach jasełka, przy konfesjonałach kolejki do sakramentu pojednania, tak upływają ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem. W tym roku najkrótszych rorat jeszcze czwarta niedziela adwentu i wieczorem wejście w tajemnicę Bożego wcielenia. Wszystko to po to, byśmy się wewnętrznie odmienili.